2 mln zł na wdrożenie e-usług

Region

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zostało zakwalifikowane do dofinansowania na relizację adania pn. „Rozwój e-usług w Powiecie Pruszkowskim”. – Intensywny rozwój internetu i sieci telekomunikacyjnych umożliwił wprowadzenie nowych rozwiązań i usług, w tym elektroniczną administrację publiczną – informuje powiat.

Mowa o kwocie w wysokości niemal 1,9 mln zł. Wniosek o pozyskanie dofinansowania został złożony w ramach 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Powiat pruszkowski szczęśliwie został zakwalifikowany do dotacji i oczekuje na podpisanie umowy.

O co chodzi? Pieniądze te będą mogły zostać przeznaczone na uruchomienie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w urzędzie starostwa. Otworzy to wachlarz możliwości na świadczenie usług publicznych za pomocą internetu. Mieszkańcy powiatu będą mogli załatwić część swoich spraw bez wychodzenia z domu.

– Do wdrożenia w ramach projektu zaplanowano odpowiednią liczbę  e-usług publicznych, kluczowych z punktu widzenia usprawnienia działań administracji publicznej, realizujące ideę przyjaznego, otwartego i nowoczesnego urzędu – napisano na stronie powiatu pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.