1. tydzień wakacji: siedmioro niepokornych

Region

Siedem przestępstw i wykroczeń z udziałem osób niepełnoletnich zanotowała policja z naszego regionu w pierwszym tygodniu wakacji. Najpoważniejsze z nich to jazda skuterem po pijanemu.

Mundurowi zatrzymali dwie takie osoby. Pierwsza to 16-latek z Pruszkowa. Chłopak miał ponad pół promila alkoholu. Podczas zatrzymania próbował oszukać policjantów podając niewłaściwe dane osobowe. Okazało się także, że nie wrócił z przepustki z zakładu poprawczego.

– Miał się tam stawić 23 czerwca – poinformowała nas asp. Dorota Nowak, rzecznik pruszkowskiej policji. – Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego – dodaje.

Nietrzeźwy kierujący skuterem został zatrzymany także w Milanówku na ul. Smoleńskiego w nocy z soboty na niedzielę. W tym przypadku również o winie i karze rozstrzygnie sąd rodzinny.

Również w Milanówku, na ul. Dalekiej we wtorek policja zatrzymała chłopaka, który miał przy sobie narkotyki.

Za picie alkoholu w parku w sobotę pruszkowska policja ujęła dwie dziewczyny, 15- i 16-latkę. – Policjanci zaprowadzili je do domu. Teraz będą musiały przyjść do nas i wytłumaczyć się – powiedziała asp. Nowak.

W zależności od tego, czy to był ich pierwszy wybryk, policja podejmie dalsze kroki. Może skończyć się na rozmowie wychowawczej w obecności rodziców lub skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego.

W pierwszym tygodniu wakacji doszło również do dwóch drobnych wykroczeń drogowych. Jedna z osób nieletnich w Grodzisku najechała rowerem na tył samochodu, a inna w Milanówku uderzyła w auto skuterem.

Apel do rodziców

Czas wakacji to okres zwiększonej liczby ucieczek z domu. Policja apeluje do rodziców o zwracanie uwagi na to, gdzie i z kim przebywają ich dorastające dzieci. Pomocne będzie zapewnienie im letniego wypoczynku i rozmowy. – Często, gdy dojdzie do ucieczki, rodzice nawet nie wiedzą z kim spotykają się dzieci – przyznała rzecznik prasowy policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.