15-latek z Falent strażakiem miesiąca

Raszyn

Na zaledwie 15-lat, ale już niesie pomoc innym. Druh Mateusz Krawczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Falenty. Młody strażak uratował życie mężczyźnie, który został poszkodowany w wypadku drogowym.

Druh Mateusz dzięki swojej postawie został wyróżniony tytułem Strażaka Miesiaca Lipca. Dziś odebrał tytuł i nagrodę z rąk wicemarszałka Rafała Rajkowskiego. – Mateusz mimo swojego młodego wieku wykazał się nie tylko opanowaniem i rozwagą, ale też ogromną odwagą. W tego typu sytuacjach nawet dorośli często sobie nie radzą. Nie z braku chęci do udzielenia pomocy, ale raczej z obawy, że nie będą wiedzieli jak pomóc, bądź ze strachu, że zrobią to nie tak, jak należy. A tu mamy 15-latka, który widząc, co się dzieje, nie kalkuluje, tylko od razu biegnie do poszkodowanego i opiekuje się nim do czasu przyjazdu karetki – zaznaczył wicemarszałek Rajkowski.

W Falentach, rodzinnej miejscowości druha Mateusza Krawczyka, doszło do wypadku drogowego. Miał on miejsce 23 lipca. Kierujący samochodem dostawczym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Auto w wyniku zderzenia przewróciło się na bok. Młody druh wraz ze swoim sąsiadem ruszyli na pomoc. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i powiadomili odpowiednie służby.

Po wybiciu szyby w samochodzie, weszli do środka i sprawdzili stan poszkodowanego. Następnie pomogli kierowcy wydostać się z pojazdu. Do przyjazdu ratowników medycznych młody strażak monitorował stan zdrowia poszkodowanego i zapewniał mu wsparcie.

Tytuł „Strażak Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. Tytuł stanowi jednocześnie nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2020 Województwa Mazowieckiego”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “15-latek z Falent strażakiem miesiąca”

  1. Dery pisze:

    Brawo Młody! Szacun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły