14 zarzutów za kradzież paliwa

Grodzisk Maz.

Grodziscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który wielokrotnie dopuszczał się kradzieży paliwa. Do tych celów wykorzystał skradzioną kartę jednej z firm.

– Policyjne działania rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu utraty karty służącej do tankowania pojazdów jednej z miejscowych firm i wielokrotnego użycia jej na różnych stacjach paliw. Funkcjonariusze szybko dotarli do monitoringów i wytypowali pojazd, którym mógł być przewożony zdobyty w ten sposób olej napędowy. Właściciel auta trafił do grodziskiej komendy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci ustalili podczas przesłuchania podejrzanego, że brał on udział w 14 kradzieżach paliwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami, do których się przyznał. Łączna kwota strat firmy na skutek tych przestępstw wyniosła prawie 12 tys. zł.

Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Co więcej, policjanci ustalili również, że 38-latek nie działał sam. Drugi podejrzany wkrótce odpowie za swoje czyny.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “14 zarzutów za kradzież paliwa”

 1. Nie jestem robotem pisze:

  Kradzież z włamaniem??? Czyli jak pójdę na stację benzynową i kupię hotdoga to będę winny legalnego zakupu z włamaniem???

  • Jerzy pisze:

   Nie wiesz ptysiu jak się kręci statystyki to nie fikaj jak prawa nie znasz. Jeżeli jako policjant chcę mieć sprawcę z włamaniem na gorącym uczynku to jadę pod market i wyszukuję menela co wygrzebał złotówkę z wózka. Zawsze się przyznają a wykrywalność rośnie. Dziesięć niewykrytych włamań do mieszkań na terenie Pruszkowa plus dziesięciu meneli złapanych za rękę daje nam wykrywalność 50%

 2. hjhjhjhjh pisze:

  „Drugi podejrzany wkrótce odpowie za swoje czyny.” marzenie ściętej głowy. ile % skazanych przestępców chociaż naprawia wyrządzoną szkodę? trafi do wiezienia na 2 lata * 37000 = 72 tysiące złotych kosztów utrzymania, i do tego te 12 tysięcy, których komornik nie ściągnie do końca jego dni, to już razem 84 tys. zł. Czasami mam wątpliwości po co jest cały ten aparat policyjno-sądowo-egzekucyjny, chyba tylko po to żebyśmy go utrzymywali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły