12 zarzutów za włamania

Nadarzyn

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 39-latka podejrzanego o liczne włamania na terenie ogródków działkowych na terenie gminy. Mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Był też poszukiwany 4 nakazami doprowadzenia do zakładu karnego i prokuratury.

W czerwcu tego roku na terenie gminy Nadarzyn doszło do kilku włamań na terenie ogródków działkowych. Łupem włamywaczy padły przede wszystkim elektronarzędzia znajdujące się w domkach letniskowych.

Sprawą zajęli się nadarzyńscy policjanci. Prowadząc czynności operacyjne, wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy. Funkcjonariusze ustalili i trafnie wytypowali, kto może mieć związek z tymi przestępstwami.

Kilka dni temu na terenie powiatu piaseczyńskiego zatrzymali 39-latka. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna nie działał sam. Jego „wspólnik” przebywa już w areszcie i tam usłyszy zarzuty.

Podczas czynności okazało się, że mężczyzna był także poszukiwany czterema nakazami  przez trzy sądy i prokuraturę celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przestawienie 39-latkowi 12 zarzutów za kradzieże z włamaniem, wszystkie popełnione w warunkach recydywy.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i po usłyszeniu zarzutów zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu penitencjarnego.

Za kradzież z włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Pruszkow

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.