12 projektów w Budżecie Obywatelskim Milanówka

Milanówek

Milanowski urząd zweryfikował projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Łącznie jest ich 12. Sprawdźcie, które pomysły mieszkańców zostaną poddane głosowaniu.

Weryfikacja zakończona. Teraz czas na głosowanie, które rozpocznie się 31 października. Ale… który projekt wybrać? Krótko przedstawimy każdy z nich. Głosować można na dwa sposoby – za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej Miasta w zakładce Budżet Obywatelski oraz klasycznie, poprzez wypełnienie papierowej ankiety (Sekretariat Urzędu Miasta budynek A (ul. Kościuszki 45), Punkt Obsługi Interesanta Urzędu Miasta budynek C (ul. Spacerowa 4), Milanowskie Centrum Kultury (ul. Kościelna 3), Straż Miejska (ul. Warszawska 32).

Projekt nr 1 dotyczy kupna i instalacji trzech modułów skateparku. Proponowane lokalizacje to okolice basenu, centrum miasta lub rejony szkół. Szacowany koszt zadania to 160 tys. zł.

Kolejnym zgłoszony pomysłem jest tężnia solankowa, również za około 160 tys. zł. Projekt ma na celu poprawę zdrowia mieszkańców. Instalacja mogłaby się pojawić przed urzędem miasta lub na terenie zielonym obok kościoła przy ul. Kościuszki.

Projekt nr 3 zakłada realizację aż czterech zadań na stadionie miejskim w Milanówku przy ul. Turczynek. Mowa o budowie boiska piłkarskiego z naturalnej nawierzchni (32 m x 50 m), powstanie niewielkiego placu zabaw dla najmłodszych, zakupie i montaż zewnętrznego stołu do gry w Teqball oraz modernizacji oświetlenia na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz na boisku „C” z naturalną nawierzchnią. Koszt – 160 tys. zł

Czwarty pomysł polega na remoncie chodnika, który znajduje się przy ul. Podwiejskiej na długości 450 m. Koszt inwestycji to 160 tys. zł.

Kolejnym projektem, który pozytywnie przeszedł weryfikacje to ustawienie wiaty rowerowej w przejściu podziemnym od strony ul. Krakowskiej. Szacowany koszt zadania – 16 tys. zł.

Bezpiecznie na ul. Piłsudskiego przy targu. Tak brzmi projekt nr 6. Zakłada on poprawę bezpieczeństwa przy zbiegu ul. Okólnej, Krzywej i Piłsudskiego poprzez trwałe wygrodzenie chodników, namalowanie „zebry” oraz montaż „kocich oczek”. Całość wyliczono na 12 tys. zł.

A może zagłosujecie na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Milanówku? Koszt – 160 tys. zł.

Ósmy projekt zakłada zakup leżaków i hamaków miejskich w Parku Zielony Dołek za 40 tys. zł.

Pomysł nr 9 znów dotyczy ochotniczej straży pożarnej. Tym razem chodzi o zakup wyposażenia: pralnico-suszarki, kamery termowizyjnej, kompresora, latarki, hełmów, umundurowania specjalnego, drabiny nasadkowej i parawanu. Koszt to 160 tys. zł.

Kolejny projekt zakłada budowę stref do gry w Teqball na terenie całego miasta. Proponowane lokalizacje to szkoły podstawowe nr 1, nr 2 i nr 3, okolice boiska na Turczynku oraz zespół szkół na Wójtowskiej. Koszt to 160 tys. zł.

Projekt nr 11 to kaczkomat za 7 tys. zł, a nr 12 dotyczy poprawy bezpieczeństwa na drogach poprzez zakup i montaż radarowych wyświetlaczy ostrzegających o przekroczeniu prędkości pojazdu z funkcją monitorowania ruchu samochodowego on-line za 160 tys. zł.

Głosowanie potrwa do 8 listopada 2019 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “12 projektów w Budżecie Obywatelskim Milanówka”

  1. Michał pisze:

    Do kiedy można zgłaszać projekty w Grodzisku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły