11-miesięczna Paulinka potrzebuje naszego wsparcia!

Grodzisk Maz.

Paulinka to malutka mieszkanka Grodziska Mazowieckiego. Urodziła się ze zniekształceniem lewej nóżki. Jest szansa na to, aby dziewczynka normalnie chodziła, jednak tą szansą jest kosztowna operacja...

– Defekt, niedorozwój, za mała, za krótka… nie takie słowa chce słyszeć matka zaraz po urodzeniu swojego dziecka. Patrzyłam na malutką nóżkę Paulinki, która miała tylko 3 paluszki, była nienaturalnie wykręcona, mniejsza od drugiej – opisuje mama dziewczynki. – Nikt wcześniej nie powiedział mi, że moja córeczka może urodzić się z wadą. Z perspektywy czasu myślę, że może i lepiej, bo co by to zmieniło? Nie można przygotować się na niepełnosprawność własnego dziecka… – dodaje.

Szansą dla Paulinki jest operacja nóżki w Paley European Institute. Doktor Paley, który od lat pomaga dzieciom samodzielni chodzić zbadał Paulinkę. Sprawdził stópkę, kolano i biodro. Stwierdził, że dziewczynka sama pójdzie do szkoły, o własnych siłach, przemierzając kroki swoimi nóżkami.

– Jak Paulinka skończy dwa latka, doktor Paley naprawi stopę, kolano i biodro. Potem czekają ją rehabilitacje, a za dwa, trzy lata pierwsze wydłużenie nóżki. Cena za cud jest ogromna – ponad pół miliona złotych, ale nie ma już odwrotu. Ludzie mają wiele marzeń i pragnień, kiedy mówią o swoich dzieciach. Ja mam tylko jedno, chcę, żeby w życiu mojej córeczki wydarzył się cud – pisze mama Paulinki.

Należy dodać, że operacja jest kosztowna i bardzo wykracza poza możliwości rodziny. Koszt to ponad 500 tys. zł. Jakiś czas temu ruszyła zbiórka na ten cel na portalu www.siepomaga.pl. Wsparcie to niewielki koszt, a w dużej grupie szybko możemy pomóc 11-miesięcznemu maluchowi. Wystarczy kliknąć tutaj, a następnie skierować kursor na wielki, czerwony przycisk z napisem „Wesprzyj”. To tylko chwila, a dla Paulinki całe życie.

To niejedyna możliwość pomocy. W grodziskiej szkole podstawowej nr 1 odbędzie się kiermasz charytatywny. Organizują go dwie uczennice z klasy II B. Pierwszy kiermasz wystartuje 13 maja w godz. od 8.30 do 12.00 oraz 15 maja od 12.30 do 15.00.

Pomóżmy dziewczynce stanąć na nogi!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “11-miesięczna Paulinka potrzebuje naszego wsparcia!”

  1. e pisze:

    Wpłacone! Drobna kwota, ale zawsze krok do celu zbiórki.

  2. Anonim pisze:

    Wpłacone! Drobna kwota, ale zawsze to nieco bliżej celu zbiórki.

  3. Darek pisze:

    Pomóźmy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły