10-lecie szkoły „Przylądek”

Pruszków

Po ponad 10 latach działalności, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Przylądek” zyskała nowy budynek. Dzięki niemu placówka będzie mogła jeszcze prężniej pomagać osobom ze spektrum autyzmu.

W piątek, 10 września, odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby szkoły w Parzniewie. Szkoła działa tam w rzeczywistości od kwietnia, jednak ze względu na pandemię, zdecydowano się przenieść uroczystości właśnie na wrzesień. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, lokalnych instytucji i organizacji.

W programie uroczystości było zwiedzanie wnętrz szkoły. Dzieci mogą korzystać tam m. in. z sali do terapii SI, sali gimnastycznej, czy pracowni stolarskiej. Ta ostatnia została dofinansowana ze środków Powiatu Pruszkowskiego w ramach honorowego patronatu Starosty Pruszkowskiego.

Gwoździem programu była wystawa „Autyzm niejedno ma imię”. Fotografie uczniów i pracowników „Przylądka” autorstwa Macieja Bochnowskiego można podziwiać zarówno w Parzniewie, jak i w Centrum Handlowym Nowa Stacja.

„Przylądek” ma w planach ciągły rozwój. Kolejne inwestycje to budowa następnego budynku, w którym będzie zlokalizowana szkoła przysposabiająca do pracy, dzienny ośrodek terapii i pracy dla osób dorosłych. Będą tam także mieszkania treningowe dla dorosłych osób z autyzmem. Następnie w planach jest budowa domu mieszkalnego dla dorosłych osób z autyzmem.

Na facebookowym profilu szkoły czytamy: Przylądek – to Ludzie dla Ludzi.. I tylko z Ludźmi mamy szansę na pomaganie tym, którzy tego potrzebują – dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.