​Problem z drogą do podstawówki

Piastów

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie są oburzeni stanem ul. Fałata, która stanowi jedną z możliwości dojazdu do placówki. Również mieszkańcy tej drogi nie są zadowoleni z takiego stanu rzeczy, bowiem nigdy nie wybudowano tam nawierzchni z prawdziwego zdarzenia, choć obiecywano to dawno temu.

Z problemem tym zwrócił się do nas jeden z mieszkańców Piastowa, który pragnął pozostać anonimowym. – Dzieci nie mogą tędy przejść, a stan nawierzchni uniemożliwia dojazd do szkoły od tej strony. Dawny przewodniczący rady miasta, a obecny burmistrz, wielokrotnie obiecywał wykonanie nawierzchni tej ulicy. Od zeszłego roku delegacje mieszkańców kilkakrotnie odwiedzały burmistrza i otrzymywały obietnice realizacji inwestycji w 2017. Jednak z ostatnich rozmów z pracownikami Urzędu Miasta w Piastowie wynika, że nic takiego nie jest planowane – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Problemy pojawiają się wraz z opadami. W omawianym miejscu brakuje odwodnienia, dlatego po każdym deszczu tworzy się błoto lub „basen” – gdy opady są bardziej obfite (patrz galerię). Mieszkańcy już dawno temu powiedzieli: „dość!” i w 2007 r. podjęli kroki, by zmienić oblicze ul. Fałata. Dokładnie 8 października udali się na rozmowę z przewodniczącym rady miejskiej, czyli obecnym burmistrzem. W odpowiedzi otrzymali pismo (widoczne pod artykułem), w którym możemy przeczytać o zaawansowanych pracach projektowych w zakresie planu budowy sieci wodociągowej w południowej części miasta, a w tym planie uwzględniona była ul. Fałata. Realizacja tego przedsięwzięcia miała być „priorytetem inwestycyjnym” zrealizowanym w ciągu 2-3 lat. Tak się nie stało.

W poniedziałek, 13 marca mieszkańcy kolejny raz spotkali się z burmistrzem Grzegorzem Szuplewskim. Podczas rozmowy obecny był także naczelnik wydziału inwestycji Grzegorz Jasiński. Co z tego wynikło? – Niestety, jako jeden z argumentów przeciwko budowie nawierzchni, pan Jasiński podał wysoki koszt wykonania w stosunku do innych ulic z prostszymi uwarunkowaniami techniczno-własnościowymi. Stwierdził, że za te pieniądze można ułożyć nawierzchnię na dwóch ulicach z prostszymi warunkami budowy – opowiada nam czytelnik. –Spotkanie z mieszkańcami skończyło się wnioskiem, że w ciągu kilku kolejnych lat nie możemy się spodziewać zmiany sytuacji – dodaje.

Co w tej sprawie ma do powiedzenia burmistrz miasta? Niestety mimo prób, nie udało się nam skontaktować z Grzegorzem Szuplewskim. Zostaliśmy zapewnieni, że kontakt z włodarzem będzie możliwy w piątek. Gdy tylko uda się nam skontaktować wrócimy do tematu. 

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu WPR24.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.