​Nietrzeźwa, na rowerze, bez oświetlenia

Grodzisk Maz.

Grodziscy strażnicy zatrzymali do kontroli rowerzystkę. Kobieta poruszała się rowerem ulicą po zmierzchu bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo po przebadaniu jej alkomatem okazało się, że jest po spożyciu alkoholu.

– Po zmierzchu prowadzone są działania mające na celu ograniczenie poruszania się rowerami bez wymaganego przepisami oświetlenia. Tym razem podczas kontroli strażnicy dodatkowo wyczuli od kobiety jadącej rowerem po drodze publicznej woń alkoholu. Takie zachowanie stwarzało ogromne zagrożenie w ruchu drogowym – nie dość, że była słabo widoczna bo zabrakło właściwego oświetlenia na rowerze to jeszcze pod wpływem alkoholu – przedstawiają strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego.

Funkcjonariusze postanowili przebadać rowerzystkę alkomatem „AlkoBlow”. Wyszło, że jest pod wpływem alkoholu, wobec tego wezwano policję, która przejęła dalsze czynności. Warto pamiętać o tym, że każdy rower musi posiadać oświetlenie. Dzięki temu rowerzyści są lepiej widoczni na drodze, a szczególnie ważne to jest jesienią i zimą.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.